Ak chceme, aby sa nám žilo príjemnejšie a kvalitnejšie, mali by sme začať od seba a prispieť k vytváraniu lepšieho prostredia vôkol nás. Aj my v Environmentálnom fonde sa usilujeme pomáhať. Svoj čas radi investujeme do viacerých prospešných aktivít. Organizujeme darovanie krvi priamo na pracovisku, chodievame čistiť prírodu od odpadu, ktorý v nej zanechali nezodpovední návštevníci, vysádzame stromčeky a kríky. A v neposlednom rade organizujeme vzdelávacie exkurzie pre deti, napríklad u spracovateľov odpadu.

Naše aktivity


 
 • Recyklomóda
  Súťaž pre žiakov základných škôl o najkrajší maškarný kostým, viac sa dozviete na tomto linku
 • Výsadba stromčekov
  Na svetový deň Zeme sme zasadili kríky a stromčeky v okolí sídla Environmentálneho fondu
 • Environmentálna kvapka krvi
  Ľudská krv – tejto vzácnej tekutiny je vždy málo, preto sa aj zamestnanci Environmentálneho fondu rozhodli 1. apríla 2022 prispieť na dobrú vec a spoločne darovali krv priamo na pracovisku.
 • Environmentálnemu fondu na životnom prostredí naozaj záleží
  Svetový deň životného prostredia oslávili naši zamestnanci spoločne s kolegami z partnerskej rezortnej organizácie, Slovenským vodohospodárskym   podnikom, čistením okolia kanálu Gaštanového hájika.
 • Exkurzia v zariadení na recykláciu PET fliaš pre deti ZŠ
  Environmentálny fond ukázal malým školákom recyklačné zariadenie, ktoré spracováva použité plastové PET fľaše, z ktorých vyrába PET vločky, surovinu, ktorá slúži na výrobu nových produktov, či už odevov, fliaš alebo iných plastových výrobkov. Zaujímavosťou je, že spoločnosť nakupuje transparentné a modré zlisované post – spotrebiteľské PET fľaše, z ktorých vyrábajú a predávajú číre a svetlomodré PET vločky vysokej kvality. Tie sa predávajú do Nemecka, kde sa z nich vyrábajú PET fľaše. Takisto sa v tomto procese produkujú drvené HDPE (High Density Polyetylén) vrchnáky vo farebnom mix prevedení. Pre deti bolo dôležité vysvetlenie, že plast je pre nás užitočný, ale musíme sa ho naučiť správne recyklovať.