Ak chceme, aby sa nám žilo príjemnejšie a kvalitnejšie, mali by sme začať od seba a prispieť k vytváraniu lepšieho prostredia vôkol nás. Aj my v Environmentálnom fonde sa usilujeme pomáhať. Svoj čas radi investujeme do viacerých prospešných aktivít. Organizujeme darovanie krvi priamo na pracovisku, chodievame čistiť prírodu od odpadu, ktorý v nej zanechali nezodpovední návštevníci, vysádzame stromčeky a kríky. A v neposlednom rade organizujeme vzdelávacie exkurzie pre deti, napríklad u spracovateľov odpadu.

Naše aktivity


 • Do práce na bicykli

  Environmentálny fond sa zapojil do národnej kampane „Do práce na bicykli“ pod záštitou Ministerstva dopravy SR. Zamestnanci EF počas celej tejto aktivity absolvovali 2072km k automobilovej doprave alternatívnym spôsobom, teda na bicykli, pešo, alebo mestskou hromadnou dopravou. V rámci EF sa prihlásilo 18 účastníkov rozdelených do 6 tímov. Vďaka ich aktívnemu prístupu sme sa umiestnili na peknom 95. mieste z 1331 zúčastnených organizácii. Najviac nás, samozrejme teší, že sme počas súťaže ušetrili našej planéte vyše 406kg CO2. Pri celkovo 1331 prihlásených zamestnávateľoch a 14557 účastníkoch sa Slovensku podarilo ušetriť viac ako 585 ton CO a najazdiť takmer 2,5 milióna kilometrov iným spôsobom ako automobilovou dopravou.

 • Recyklomóda

  Environmentálny fond 21. apríla 2023 zorganizoval módnu prehliadku našej súťaže “Recyklomóda” nad ktorou prevzal záštitu bývalý minister životného prostredia Ján Budaj v budove Ministerstva životného prostredia SR.
  V rámci aktivít spoločenskej zodpovednosti sme ešte v novembri minulého roka vyhlásili súťaž o najlepšiu masku pre základné školy.
  Masky vytvorili žiaci základných škôl, ktoré následne vyhodnotila odborná porota a určila víťazov. Predvádzajúce modely kostýmov boli vyrobené z odpadového materiálu ako sú plasty, kov či textilný odpad.
  Všetky základné školy, ktorých trieda sa u nás zapojila do súťaže, dostali vstupenky do ZOO Bojnice.
  Pre veľký úspech s Recyklomódou plánujeme pokračovať aj tento rok, len obmeníme zadanie z masiek na iné výtvory.

 • Výsadba stromčekov

  Na svetový deň Zeme sme zasadili kríky a stromčeky v okolí sídla Environmentálneho fondu

 • Environmentálna kvapka krvi

  Ľudská krv – tejto vzácnej tekutiny je vždy málo, preto sa aj zamestnanci Environmentálneho fondu rozhodli 1. apríla 2022 prispieť na dobrú vec a spoločne darovali krv priamo na pracovisku.

 • Environmentálnemu fondu na životnom prostredí naozaj záleží

  Svetový deň životného prostredia oslávili naši zamestnanci spoločne s kolegami z partnerskej rezortnej organizácie, Slovenským vodohospodárskym   podnikom, čistením okolia kanálu Gaštanového hájika.

 • Exkurzia v zariadení na recykláciu PET fliaš pre deti ZŠ

  Environmentálny fond ukázal malým školákom recyklačné zariadenie, ktoré spracováva použité plastové PET fľaše, z ktorých vyrába PET vločky, surovinu, ktorá slúži na výrobu nových produktov, či už odevov, fliaš alebo iných plastových výrobkov. Zaujímavosťou je, že spoločnosť nakupuje transparentné a modré zlisované post – spotrebiteľské PET fľaše, z ktorých vyrábajú a predávajú číre a svetlomodré PET vločky vysokej kvality. Tie sa predávajú do Nemecka, kde sa z nich vyrábajú PET fľaše. Takisto sa v tomto procese produkujú drvené HDPE (High Density Polyetylén) vrchnáky vo farebnom mix prevedení. Pre deti bolo dôležité vysvetlenie, že plast je pre nás užitočný, ale musíme sa ho naučiť správne recyklovať.